​​​​​Müdürün Mesajı​

Değerli ziyaretçi,

Tapu Kadastro Portaline – “DLS Portal” – hoş geldiniz. Tapu ve Kadastro Dairesi ile vatandaşlar arasındaki en önemli bilgilendirme ve iki yönlü iletişim aracı olan Portal, elektronik tapu ve kadastroya girişinizi kolaylaştırarak devamlı olarak geliştirilip iyileştirilmektedir. Portal, e-Hizmetler için önemli bir platform. Bu platformda taşınmaz mal ve Daire’nin diğer faaliyet/hizmetleri ile ilgili çok sayıda veri ve bilgi arayabilirsiniz. Aynı zamanda, canlı olarak sitede dolaşabilir, bir başvuru yapmanız için gerekli belgeleri ve yolu bulabilir veya gerekli çalışmanın tamamlanmasına kadar bu başvuruyu takip edebilirsiniz.  

Gerçekleştirdiğimiz vizyon, taşınmaz mal ile ilgili çağdaşlaştırılan ve güvenilir bir hak ve kısıtlamalar yönetme sistemidir. Hedef, ülkenin sosyoekonomik kalkınmasına katkı koymamız için, öncü ve yenilikçi yöntem ve teknolojiler aracıyla vatandaşlara ve daha geniş kamu sektörüne daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktır. Bu teknolojiler, elektronik tapu ve kadastroyu daha da güçlendirecek, belge/çizimlerin basılı olarak dolaşmasının kısıtlanmasına yol açacak, e-Başvurular aracıyla hizmet alacak vatandaşların fiziki olarak hazır bulunmasına ilişkin ihtiyacı azaltacak, sağlanan hizmetlerin kalite ve düzeyini ise iyileştirecek. 

Web sitemizdeki dolaşımınızın daima dostane ve verimli bir biçimde yapılmasını diler, Daire’nin sunduğu hizmetlerin devamlı olarak iyileştirip geliştirilmesine yönelik öneri ve yorumlarınızı beklerim.

Dr. Elikkos A. İlya

Müdür Vekili